Nabízíme - stručně

Provádíme kvalitně a kvalifikovaně veškeré práce, které se týkají střešních sytémů. Můžeme Vám nabídnout klempířské práce, pokrývačské a izolatérké práce, montáže střešních oken, instalace střešních solárních kolektorů a také drobnější tesařské práce. V oboru střešních systémů nabízíme také dodavatelské, poradenské a revizní služby.

Mimo střech máme také bohaté zkušenosti s výrobou plechových parapetů a jiných klempířských řešení ve stavebnictví, které jsme ochotni pro Vás také navrhnout a odborně namontovat.

Pokrývačské práce

Tradiční pálená taška

Tradiční pálená taška je oblíbený a osvědšený materiál s vysokou životností více jak 70 let. Vyrábí se pálením jílů a hlín, má výborné tepelné vlastnosti a prodyšnost. Je vhodná pro střechy s větším sklonem cca. min 20° - max. 60°. Řadí se mezi těžké krytiny, pokládka mívá kolem 40-50 kg/m2 (velkoformátové) a až 70kg/m2 (maloformátové - např. bobrovka), to vše musí být zohledněno při volbě konstrukce pod krytinou. Oproti své největší konkurenci betonové tašce vyniká stálostí barevnosti, ale mívá menší životnost. Životnost pálených tašek lze prodloužit volbou tašek s povrchovou úpravou glazura, nebo engoba. Výborné zkušnosti máme se systémy TONDACH, ale za zmínku určitě stojí i na českém trhu nový systém RÖBEN.

Betonové tašky

Betonová taška nabízí oproti svému předchůdci o něco delší žívotnost ( až více jak 80let), větší mechanickou odolnost a většinou levnější řešení za cenu barevné nestálosti. Stejně jako taška pálená se řadí do těžkých krytin s hmotností pokládky 35-45kg/m2 a také je vhodná pro sklony střech cca. 20° - 60° kde ji lze v tomto rozmezí sklonu montovat bez zvlaštních opratření. V betonových taškách vynikají na trhu ucelené střešní systémy BRAMAC, KM BETA a střešní tašky KB BLOK.

Plechové střešní krytiny

Plechové střešní krytiny jsou obvykle ocelové, titanzinkové, hliníkové nebo měděné plechy se nekolika vrsvou povrchovou upravou skládající se ze pozinkovaných brstev, pastů a laků. Vynikají svojí možností montáže na střechy se sklonem již od 12° bez speciálních opatření a svojí lehkostí 2-8kg/m2v závislosti na tvaru, povrchové upravě a materiálu. Dodávájí se ve formě šablon, tašek nebo pásů obvykle tvarované, v poslední době jsou především oblíbené imitace střešních tašek. Měděné a hliníkové plechy se pro svou odolnost dodávaní také bez povrchové úpravy. Mezi nevýhody plechových krytin patří hlavně nízká tepelná a zvuková izolace. Většinou se plechové střešní krytíny dodávají jako kompletní řešení střechy i s klempířskými prvky. Jako nejběžnější krytiny na českém trhu uvádíme LINDAB, RUUKKI (ex RANNILA),SATJAM, OnduSTEEL a OnduTECH a ROVA.

Bitumenové a asfaltové střešní krytiny

Jsou kompozitní materiály, které se skládají z impregnované nosné časti z organických materiálů a dvou vrstev asfaltu, nebo bitumenu ( oxidovaný asfalt): spodní hydroizolační vrstva a vrchní vrstva s přídavkem UV filtrů a nejčastějí se zalisovanou barevnou vrstvou keramického posypu. Dodávají se ve formě pásů pro ploché i šikmé střechy, ve formě šindele pro šikmé střechy a také v modifikované formě lehkých tvarovaných střešních desek. Asfaltový šindel se řadí mezi lehké krytiny s hmotností pokládky 8-10 kg/m2. Bitumenové střešní krytiny mophou mít životnst až 50 let. Mezi přední dodavatele na trhu patří VEDAG, ONDULINE ,IKO, TEGOLA a DEHTOCHEMA.

Vláknocementové krytiny

Moderní bezazbestové vláknocemntová krytiny se vyrábí lisováním cementu s různými typy vláken do kompozitního materiálu, který většinou dostává ještě nějakou povrchovou úpravu nejčastěji ve formě akrylátové barvy. Dodáva se ve formě šablon které jsou spíše známe pod jak eternit, nebo desek které bývají zpravidla profilově tvarované. Některé z nich se dají pokládat na střechy již s 15°sklonem. Řadí se také mezi lehké krytiny 12-18kg/m2 s životností kolem 50-60 let. Mezi přední dodavatele na trhu patří CEMBRIT, ETERNIT a DEKTRADE.

Krytiny z přírodní břidlice

Krytiny z přírodní břidlice vynikají jak svými vlastnostmi tak životností. Staletími prověřená krytina neztrácí ani po dlouhých letech na kráse. Dodává se ve formě maloformátových šablon, které se dají položit několika způsoby pokládky, od kterého se odvíjí spotřeba šablon i hmotnost 20 - 35kg/m2. Tato středně těžká krytina se dá při dvojitém krytí položít na střechy s minilmálním sklonem 22°. Nevýhodou této krytiny je její složitější pokládka a vysoká cena materiálu cca. 700 - 1400 Kč/m2. Na českém trhu můžeme sehnat břidlicové krytiny DEKSLATE a RICHTER - Pizarras

Klempířské práce

Provádíme veškeré klempířské práce včetně výroby vlastních klempířekých prvků. Cenu klempířského rešení určuje především použitý materiál. Klempířské řešení lze v základu rozdělit na letované prvky a ucelené okapove systémy.

Jako nejpoužívanější klempířské řešení jsou stále letované systémy, u kterých je nutné spoje jednotlivých prvků letovat. Zde si je možno vybrat z různých materiálů od levné pozinkované oceli po dražší titanzinek, měď, nebo hliník, které mají značně vyžsí životnost i bez povrchové úpravy.

Další možností jsou okapové systémy, které zpravidla nevyžadují letování. U okapových systémů je na výběr z plastových systémů a z plecho-plastových systémů, u kterých je plechové jádro (z pravidla ocelový plech), kterýje opatřen z obou stran několika ochranými vrstvami podle výrobce - např. pozinkování, pasivační vrstva, plastová vrstva, nebo barevná vrstva. Mezi přední výrobce klempířských řešení LINDAB, RUUKKI (ex RANNILA),SATJAM, SAG, RHEINZINK a ROVA

Montáže střešních oken

Pro prosvětlení a využití podkrovních prostor, které jsou dnes již běžnou součástí moderního bydlení montujeme do střešního pláště kvalitní kyvná střešní okna včetně stínící techniky. Nejlepší zkušenosti máme především se systémy střešních oken VELUX, ROTO a FAKRO.

Montáže střešních solárních kolektorů

Na českou republiku vyzáří slunce cca. 1 000 kWh/m2 za rok. Střecha je při správném azimutu idealní místo pro solární kolektory. Do střešních systémů se zpravidla instaluje systém solárních panelů BRAMAC s plochými zasklenými kolektory s měděným absorbérem. Tento systém pomocí solární energie ohřívá vodu, kterou lze pak využít k běžné spotřebě, vytápění, nebo ohřev vody v bazénech. Tyto kolektory mají v našech podmínkách realnou dobu návratnosti, která se při dnešních zvyšujícch cenách energií stále zkracuje.

Prodej střešních materiálů

Běžně dodáváme materiál na mámi realizované stavby a tak se investor dostane k příznivějším cenám díky našimodběratelským slevám u našich stálých dodavatelů. Rádi dodáme za stejně příznivé ceny i materiál na míru, nebo dle požadavků zákazníka i na stavby, které naše firma nerealizuje.

Poradenské, posuzovací a revizní služby

O naše dlouholeté zkušenosti nabité jak v praxi, tak stálím studiem nových trendů a problematiky střech, se s Vámi také rádi podělíme při posuzování stavu Vašeho střešního pláště a případném poradenství s řešením problému. Dále také poskytujeme poradenské služby před rekonstrukcí střešního pláště kdy po posouzení krovů, umístění stavbys volbou střešní krytiny v závislosti na stavu krovů, typu střechy a umístění